Co to jest psychosomatyka?

Co to jest psychosomatyka?

Każda choroba jest wynikiem naszego postępowania, naszych myśli. W skrócie – naszego wnętrza, tego co mamy głęboko w naszej podświadomości.
Każda choroba to fizyczny wynik strachu przed rzeczywistością. Nie akceptowanie tego co jest.
Pojawia się po to, abyś zrozumiał, że własne ciało, myśli i świadomość należy traktować z miłością, szacunkiem i akceptacją.

Choroba jest OSTATNIM sygnałem ostrzegawczym od naszego ciała, na uświadomienie sobie własnej głupoty. Bo nie można inaczej nazwać zaniedbywanie siebie, nie kochanie siebie, nie dawanie sobie Wolności, Bezpieczeństwa i Szacunku do samego siebie?

Dlaczego robię tę stronę? Bo pasjonuje mnie ten temat. Bo uważam, że człowieka należy traktować całościowo. Nie da się oddzielić soma od psyche. Jesteśmy całością: ciałem+duszą+psychiką. Tworzy nas świadomość. Wirują w nas emocje. To wszystko ma wpływ na nasze ciało. W ciele zakodowana jest nasza przeszłość. To, co masz obecnie w głowie za 5 lat pokaże Twoje ciało. To, jakie masz ciało obecnie, pokazuje jakie myślenie miałeś 5, 10, 15 lat temu.

Dla osób postronnych przyczyny psychosomatyczne danej choroby mogą być „śmieszne”, „irracjonalne”, „żałosne”, lub wręcz „głupie”. Gwarantuję jednak, że dla osoby, którą dotknęła dana przypadłość jest zupełnie inaczej. Ta osoba czytając dane słowa po prostu wie, że to o niej.

I nie chodzi tu o naiwność (najczęściej ludzie, którzy używają zwrotu „jesteś naiwny” to skrajni racjonaliści, którzy znacznie częściej kierują się rozumiem, nie zagłębiając się w odczucia własnego ciała). Tu nie chodzi o wiarę, ale o głęboką wiedzę o człowieku, świadomości i funkcjonowaniu organizmu.

Jak dla mnie psychosomatyka to przyszłość medycyny, tzn. medycyna informacyjna, świadomościowa.

Ważne: Traktuj wpisy na tej stronie jako wskazówkę, jako drogowskaz. Nie jako ostateczną odpowiedź na wszelkie Twoje problemy. Jeśli powstał efekt w ciele w postaci danej choroby,  tzn. że jest to fizyczna odpowiedź Twojego ciała na przyczynę znajdującą się w Twojej głowie lub świadomości. Skoro masz dany objaw, wskazówki zawarte na tej stronie mogą skierować Twoją uwagę do źródła Twojego problemu.

Nie każda z podanych przyczyn musi wprost dotyczyć Ciebie. Ponownie – jest to wskazówka. Najważniejsze, abyś zatrzymał się i zastanowił nad danym tematem. Jak wygląda on u Ciebie? Nie da się uleczyć danej choroby tylko czytając tekst. Najważniejsze jest uświadomienie sobie przyczyn, zauważenie ich w sobie, szczere <B>przyznanie się przed samym sobę</b>, czyli nie wypieranie problemu. Najczęściej nie chcemy się przyznać – uznajemy, ze jesteśmy idealni. „Ja?? Niee.. co, ty. Nie przesadzaj. Ja nie mam z tym problemu”. Umniejszamy przyczynę pozostawiając chorobę.

Czy Ty chcesz pójść tą drogą? To Twoje życie.

Język użyty na tej stornie często jest metaforyczny. I tak ma być, ponieważ ciało bazuje na metaforach. Ciało to Twoja podświadomość. Zakodowana przeszłość. Ciało i rozum to dwie odrębne jednostki (choć maja na siebie wpływ). Twoje ciało, podświadomość lepiej rozumie metafory, obrazy, filmy niż słowa umysłu. Najważniejsze, gdy czytasz daną metaforę, byś wczuł się w nią. Nie podchodził do tego zbyt racjonalnie.

Jakie jest źródło zamieszczonych tu informacji?

Źródeł jest wiele: książki, warsztaty, informacje od ludzi.

Stronę zamierzam stale aktualizować. Jeśli masz pytanie, lub chcesz poznać pscyhosomatyczną przyczynę danej choroby, śmiało pisz do mnie: artur@psychosomatyka.info

„Lekarze leczą. Nie wyleczaja”
„Jeżeli KIEDYŚ uwierzysz, że będziesz zdrowy, to KIEDYŚ będziesz zdrowy.”

14 komentarzy to “Co to jest psychosomatyka?”

 1. Anonim pisze:

  Informacje zawarte w wpisch na blogach wydawaly mi sie zawsze malo wiarygodne, ale ta jest bardzo poprawna merytorycznie, co, nie ukrywam, robi wrazenie. Wiele osob wyniesie z niej potrzebne im informacje. Sama interesuje sie taka tematyka, wiec chetnie bede tu zagladac i czytac wszystkie nowe wpisy. Powodzenia w dalszej pracy nad stronaiem, bo na razie, jak widac, idzie ona fantastycznie.

 2. J.R pisze:

  Chciałabym się dowiedzieć co oznaczają bóle stawów, uporczywe bóle głowy i bóle kręgosłupa. Zawsze się tym interesowałam a nie moge znależć informacji na ten temat. Pozdrawiam i proszę o odpowiedż.

  • Kamil pisze:

   Bóle stawów – nie wiem jak z górną partią ciała, ale ból kostek, kolan na pewno oznacza to, że ciało nie potrafi unieść ciężaru problemów, które się nosi. Kręgosłup – nadmiar obowiązków w swoim życiu :)

 3. ja pisze:

  w skutek zapalenia tkanki miekkiej mam uszkodzony uklad chlonny lewej stopy w efekcie grzbiet stopy i okol kostki sa opuchniete.leki i terapia nie sa w stanie sobie poradzic aja nie moge sie z tym pogodzic.co mam robic??

 4. Arioch pisze:

  Witam
  Proszę o radę… Od dawna nie wiem czy poprzez wyobraźnię czy tez lek nwm naprawdę co ma we mnie na to wpływ ale… Często słyszę szepty, kroki po mieszkaniu gdy przebywam w nim sam… Widzę cos co nie ma racjonalnego wytłumaczenia…
  Pewnego dnia doszlo do tego ze oskarżyłem rodzeństwo o ucieczkę z domu przez okno w pokoju… Najgorsze jest to ze oni wtedy spali czy tez leżeli w swoich lóżkach… Czy to jakies zaburzenia bodźców a właściwie ich odbierania czy tez cokolwiek innego… Jak sobie z tym radzić ?

  • Anonim pisze:

   złe duchy Cie atakują idź do ośrodka egzorcystycznego. Idź do spowiedzi przypomnij sobie najskrytsze grzechy, odmów różaniec. Powinno pomóc, miałam podobnie.

 5. przez 5 lat męcze się z bólami głowy i kręgosłupa cinkam,lędzwiowego Lekarz przepisują mi tylko tabletki przeciwbólowe ,jaestem załamana,,,,proszę o pomoc.

 6. Mahda pisze:

  Ciekawe są związki psychiki i reakcji ciała.Znałam termin choroby psychosomatyczne ale nikt nie wyjaśnił – jak to jest?
  Spodziewam się znaleźć wytłumaczenie tych zjawisk na waszej stronie. Pozdrawiam!

 7. md528 pisze:

  Witam,

  jak w moim ciele objawił się stres, dlaczego pojawił się guz na mojej szyi i co zrobiłam, że guz po 3 dniach rozmył się w powietrzu, piszę tutaj:

  https://lifeinprogress528.wordpress.com/2015/12/03/psychosomatyka/comment-page-1/#comment-7

  nasze ciało jest bardzo mądre :)

  pozdrawiam
  Magda

 8. O.P.Z. pisze:

  Stres to choroby które nasze ciało uwidacznia w sposób dotkliwy i bolesny Psychosomatyka to mowa naszych zachowań i procesów zachodzacych w nas samych.To my jesteśmy sobie winni zadając sobie ciosy i ból mowiąc że np.bedę chora boli mnie głowa itp.Nasze ciało daje nam wtedy znak wpostaci guza pamy czerwonej teperatury która chroni nasz organizm przed bakteriami i wirusami iwten że sposub osłabia naszą odporność. Dlatego należy swoje ciało oczyszczać dobrymi słowy kocham Cię lubię Cię jesteś piekna/kny itp. Warsztaty Psychosomatyczne uczą jak dbać pswoje relacje ze sobą samym.Polecam

 9. Psycholog pisze:

  Gdzie przypisy ?

 10. zoska pisze:

  Czyli sami sobie potrafimy wmówić cokolwiek , następnie w to wierzyć? A że nasz mózg przez długi czas przechowuje informacje , one nas pograzają i sami wpadamy w pułapkę i nie umiemy się zniekształcenia wykaraskać ? To stąd wynika nasza głupota ? Jednak , myśląc pozytywnie potrafimy się uwolnić i w pewien sposób uleczyć?

Skomentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.