Katar sienny (alergia na pyłki)

Katar sienny (alergia na pyłki)

Katar sienny to alergia na Twoją własną naturę, na Twoje usposobienie, która jest projektowana na trawy. Krępujesz swoje ręce i nogi! Wciąż niespokojnie zamykasz się, jesteś sfrustrowany, ale po brzegi wypełniony możliwościami. Zapchany, zablokowany, stłumiony, niczym nadziewany pomidor. Jesteś powściągliwy w wyrażaniu swoich uczuć. Nie ufasz swojej naturze, boisz się jej lub też czujesz się gorszy i nie masz odwagi pokazać siebie, lub wyrazić tego – jaki naprawdę jesteś. Być może również ze strachu przed tym jaka będzie reakcja świata zewnętrznego.

W ten sam sposób w jaki kichasz na pyłki, kichasz na swoje zdolności, swoją naturę i swoje talenty. Czy wstydzisz się samego siebie? Czy myślisz, że nie jesteś wystarczająco dobry i musisz ukrywać swoje „brzydkie” punkty widzenia? Dusisz sam siebie. Powstrzymujesz energie, które pragną swobodnie wypłynąć. Brak wewnętrznego bezpieczeństwa nie tylko sprawia, że szukasz poza sobą oparcia, ale również powstrzymuje Cię przed prowadzeniem Nowego życia. Trzymasz się starego schematu, systemu, który jest przerdzewiały, stwardniały i za silny. Pełny kompleksów, odmawiasz rozwoju. W ten sam sposób, w jaki sztywno trzymasz się wewnętrznego wzorca – przywiązujesz się do sezonowego wzorca siennego kataru.

ROZWIĄZANIE:
Odważ się doświadczyć i przeżyć siebie totalnie. Uznaj swoje wnętrze i rozwiń swoje możliwości. Nie rdzewiej jak stary gwóźdź, ale pozwól wszystkim energiom płynąć swobodnie. Odważ się doświadczać w pełni swoją Naturę. Nigdy więcej nie ograniczaj się! Zaakceptuj się w 100% i bądź dumny z każdego unikalnego detalu twej specyficznej istoty, która nie może być zastąpiona przez nikogo innego.
Przede wszystkim, spójrz wewnątrz siebie, na to co jest piękne. Nigdy więcej nie zamykaj i nie odcinaj się. Uwolnij się od izolacji. Wybuchnij. Pęknij jak pęka dojrzały pomidor, w pełni radości swej Istoty, rozsypując ziarno swych talentów.

Pyłki niosą nowe życie. Nie kichaj na na płodność, na seks, na radość, na własną kreatywność. Otwórz się na radosne życie.

5 komentarzy to “Katar sienny (alergia na pyłki)”

 1. Bardzo celne, bardzo :) Zrozumienie przyczyny choroby to ważny krok do poprawy zdrowia. Powodzenia z blogiem, bo jest potrzebny! Pozdrawiam serdecznie

  • Lania pisze:

   Batdzo trafne podsumowanie.
   Nie należy zamykać się w sobie. Należy otworzyć się na ludzi, żyć pełną piersią zgodnie ze swoim światopogladem.

 2. Marlena pisze:

  A ja się z tym kompletnie nie zgadzam.
  Polecam Totalną Biologię, która rozwiązała problem alergii.
  Alergia występuje w momencie nagłego niespotykanego, szokującego przeżycia.
  Np. zakochany chłopak widzi swoją dziewczynę całującą się na trawie z innym – w powietrzu unosił się zapach kwitnących lip, a jemu z szoku na ten widok, aż zaparło dech w piersi.
  Oczywiście nie wszyscy tak reagujemy, dlatego w podobnych warunkach nie każdy będzie miał alergię :)

  • Artur pisze:

   Witaj Marleno,
   Zgadzam się, że opisana przez ciebie sytuacja wywołała katar sienny ale Piotr także ma rację. Dodam od siebie, że sam znalazłem jeszcze inny powód mojego kataru siennego. Myślę, że niekoniecznie jest jeden i ten sam powód objawów dla każdej osoby.Pozdrawiam.

 3. janek pisze:

  A czy są jakieś sposoby na to aby zmniejszyć katar sienny i nie mam pojęcia czy mogę wtedy wyjść na dwór czy nie. Inna sprawa to jak rozpoznać rodzaj kataru, czy to katar sienny czy infekcja?

Skomentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.