Nerki

Nerki

Choroby nerek

Świadome i podświadome doświadczenia emocjonalne są trawione, oczyszczane, filtrowane i puszczane. Dzięki temu nowa energia może zostać uwolniona. Dzięki temu – wciąż ulegamy wewnętrznej transformacji.

Nerki symbolizują ten proces filtrowania w nas samych. Dzięki temu wzrostowi emocjonalnemu, dzięki temu drenażowi zatrutej materii (poprzez mocz), stale możemy odczuwać czystą radość.

Stale oczyszczamy siebie. Wchłaniamy nowe doświadczenia emocjonalne i zmieniamy się przez trawienie tych doświadczeń. Mogą one przywołać stare, niestrawione emocje, dzięki którym mamy szanse na jeszcze większy wzrost świadomości. Niepotrzebny emocjonalny ciężar jest uwalniany, stare śmieci są czyszczone, jeśli tylko jesteśmy na to otwarci. Konieczne jest pełne poddanie się swojej naturze, zaufanie swojemu prawdziwemu Ja.
Jednakże, jeśli z niepokojem trzymasz się swoich starych emocji lub blokujesz przepływ swoich uczuć swoją racjonalnością, wtedy utrudniasz prawidłowe funkcjonowanie nerek.

Nerki symbolizują ponowne narodziny w sobie samym – jeśli zmyjesz stare zmartwienia i smutek, jeśli zrzucisz ze swoich barków wszystko, co w tej chwili jest niepotrzebnym ciężarem. Wspaniałe, lekkie uczucie uwolnienia, radości i szczęścia.

Nerki pracują prawidłowo, jeśli jesteś otwarty na te transformujące siły w Tobie, które trawią otrzymywane energie i transformują je w radosne uczucia, pod warunkiem, że nie uczepiasz się ciemnych, pesymistycznych myśli lub ciężkiej przeszłości.

Zaufaj, że Twoja Natura zawsze Ci pomoże. Pierwotne połączenie ze swoją naturą, ze swoim ciałem fizycznym, z Twoim najgłębszym emocjonalnym rdzeniem.

Nerki odzwierciedlają związek jaki masz z sobą samym: zaufanie czy niepokój? Czy jesteś twardy i agresywny wobec samego siebie czy delikatny i serdecznie przyjmujący? Czy nie znosisz swojego ciała, czy kochasz siebie całkowicie? Czy pozwalasz swoim uczuciom swobodnie przepływać, czy blokujesz je swoim krytycyzmem, restrykcyjną racjonalnością?
W przypadku blokady, Twoje energie ędą szukały ujścia, np. poprzez agresję.

Optymalna unia pomiędzy mężczyzną i kobietą w Tobie, harmonijna współpraca pomiędzy dwoma biegunami: by Twoje uczucia wiedziały, że są bezpiecznie prowadzone w silnych rękach Twojego samoświadomego Ja. Pojednanie między lewym i prawym. Unia.

Podstawowa przyczyna wszelkich chorób związanych z nerkami leży w relacji jaką masz sam ze sobą. Jeśli pragniesz zdrowej relacji, najpierw musisz zbudować Unię w samym sobie. Pomiędzy Uczuciami i Myśleniem, pomiędzy Duchem a Ciałem – balans, miłość dla siebie samego. W wyniku tego uzdrowisz również relacje z innymi. To mówiąc, nigdy nie szukaj PRZYCZYNY Twoich chorych nerek u innych ludzi!

Problemy seksualne, powiązane z relacjami z innymi często są postrzegane jako przyczyna chorób nerek, ale problem tkwi głębiej: zaduszanie swoich uczuć (nie integrowanie „kobiecego” pierwiastka w sobie) oraz nie uznanie wartości swojego Samo-Świadomego Ja – to wszystko sprawi, że będziesz szukać rozwiązania w „seksualności”, w swojej relacji partnerskiej. W tym przypadku „seksualność” i „relacja partnerska” oznacza ucieczkę od siebie samego, funkcjonująca jako kompensacja na pustkę, jaką odczuwasz w sobie samym.
Tego rodzaju rozwiązania wywołują problemy. Agresja, złość, krytyka, smutek, rozczarowanie.

Możesz doświadczyć pięknej relacji z drugim człowiekiem, dopiero jeśli najpierw osiągniesz tę Unię, radość, spełnienie w sobie samym. Głębokie lęki i nie ufanie swojej boskiej naturze będą przyczyną Twoich oczekiwań wobec innych, zamiast w pierwszej kolejności zaoferowanie sobie kochająca relację, jakiej naprawdę potrzebujesz. Powyższe doświadczenia emocjonalne bardzo silnie wpływają na funkcjonowanie nerek.

Czy niszczysz siebie przez utrzymywanie dystansu do swojego ciała, przez życie w swojej głowie w przesadny sposób, zamiast poczucia Jedności ze swoją fizyczną naturą? Ciągłe niespokojne napięcie, bycie wciąż zbyt czujnym, poczucie bycia przytłoczonym i głuchym, ponieważ nie pozwalasz swoim uczuciom płynąć swobodnie! „Odmowa” delikatności, uczuć, ziemskiego ciała.

Nerki symbolizują również poczucie solidarności: w sobie samym i z innymi. Czujesz się bezpiecznie i w unii z samym sobą, czujesz się zjednoczony z partnerem. Jeśli szczerze odczuwasz to zjednoczone przymierze, tę miłość do samego siebie, wtedy Twoje nerki będą czuły się komfortowo. Będziesz przyciągać przyjaciół i partnera,z którym również będziesz czuć się dobrze i komfortowo.

Poczucie solidarności z życiem, ze wszystkim co żyje, z naturą. Spokój, bez konfliktów. Nie dystansująca krytyka, czy agresywna niechęć, czy niepokoje, ale nieskończone poczucie bezpieczeństwa, spokoju i radości. Odświeżająca fontanna, beztroska i promieniująca.

Nerki proszą o balans. O prowadzącą, zdroworozsądkową strukturę z jednej strony, a z drugiej – o totalną akceptację i swobodny przepływ energii, emocji. Małżeństwo miłości wewnątrz ciebie.

Istota ludzka, która, w pełnym tego słowa znaczeniu, Dziękuje za Życie, za Istnienie, będzie miała zdrowe nerki. Nie oczekująca, nie pożadająca, twarda, ale dająca życie i promieniująca!

9 komentarzy to “Nerki”

 1. Pd pisze:

  Nie jest to udowodnione naukowo …, i pisanie takich rzeczy do osób które są dializowane to cZysta fantastyka…troszkę widzę jak by ktoś manipulował psyvhosomatyką i stała suę wróżbiarstwem …

  • Ewa pisze:

   przylaczam sie do tego , ze trąci wrozka.z tym , ze jesli ktos lata po wrozkach to moze pomoc.twardzielom nie pomoze ,a raczej wywola lekki usmiech.

  • Dorota pisze:

   A jak wyjaśnisz myśli i emocje? Jak naukowo je zbadasz? Jesteś w stanie zakwestionować ich istnienie?

  • Olga pisze:

   Świetny artykuł. Nie dla wszystkich zrozumiały, ale to naturalne. Energia ,wibracje to dział nie dla zwyklego śmiertelnika. Pozdrawiam serdecznie

 2. Marlena pisze:

  A ja z moją wiedzą w pełni się z tym zgadzam, nerki to symbol związku samego ze sobą, dlatego występują w parze :)

 3. Marlena pisze:

  A ja w pełni zgadzam się z powyższym wpisem.
  Nerki to umiejętność bycia samemu ze sobą, to wewnętrzna relacja kobiecości i męskości,unia tych pierwiastków, dlatego występują w parze.
  Zdrowe nerki u kobiety mówią – jestem silna i kobieca.
  Natomiast u mężczyzny – jestem czuły i męski.

 4. Agnieszka pisze:

  Dziękuję za artykuł! Odnośnie poprzednich wpisów – też jestem dializowana i uważam, że zawsze jest czas, żeby się rozwijać na drodze samoświadomości. Proces samouzdrawiania to jedno, a moment w życiu w jakim sięgniemy w siebie głębiej to drugie – choć koniec końców… ;))

 5. gegw pisze:

  Jestem po wycięciu nerki z rakiem. Jak mnie zinterpretujesz?

Skomentuj:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.