Cukrzyca – wyjaśnienie psychosomatyczne

Cukrzyca – wyjaśnienie psychosomatyczne

Cukrzyca

Twój smutek wylewa się z Twoich rąk; nie możesz „uchwycić” poczucia szczęścia. Wewnętrzna tęsknota za ciepłem, miłością sprawia, że mógłbyś „ograbić” z tego innego człowieka.

Poczucie bycia zbyt małym i bezsilnym, sprawia, że chcesz odwrócić to, poprzez poszukiwanie „słodyczy” POZA sobą. Poszukujesz tego ciepła u INNYCH. Oczywiście ta potrzeba nigdy nie może być zaspokojona, jeśli ktoś uważa siebie za bezwartościowego i neguje miłość własną, zaprzecza swojej własnej „słodkości”.

Brakuje Ci odwagi i uważasz się za bezsilnego: to czyni cię osobą podirytowaną i agresywną, ponieważ inni nie dają ci tego, czego potrzebujesz.

Wewnętrznie pełny lęku i agresji próbujesz chwytać się wszystkiego – starasz się coś aranżować i organizować.
Przekonania, na których zbudowałeś swoje życie daje ci poczucie, że życie jest sadzawką cierpienia i nic pięknego nie jest zarezerwowane dla Ciebie.
W związku z tym, rzucasz się na „wszystko” i ciągniesz do siebie cokolwiek lub kogokolwiek, bo myślisz, że jeśli mocno się czegoś (lub kogoś) nie chwycisz, to nie dostaniesz od życia absolutnie nic… Tym samym, masz absolutny brak wiary w życie. Nie zdajesz sobie sprawy, że cały ten smutek i pełne cierpienia sytuacje w Twoim życiu są wynikiem wyłącznie Twoich negatywnych przekonań na temat siebie samego.

By mieć pewność, że „posiadasz” chociaż odrobinę miłości, chwytasz się kurczowo, np. partnera. Często krzywdzisz siebie, poświęcając się dla kogoś, w zamian za odrobinę zainteresowania Twoją osobą. W tym sensie, Twoje życie staje się więzieniem.

Uzależniasz swoje szczęście od partnera i innych ludzi – a nie od Siebie samego. To jest dokładnie to miejsce, w którym popełniasz błąd: szczęście może rozpocząć się TYLKO w TOBIE. Zacznij od Siebie: skup się na miłości do siebie samego. Dopiero gdy zaczniesz żyć w harmonii z samym sobą, stworzysz cudowny związek.

Nie żyjesz w zgodzie z sobą, ze swoim Źródłem. Nie ufasz sobie.

Rozwiązanie:

Z Miłością wróć do Siebie. Puść wszystko i wszystkich, i pełny zaufania pozwól, aby wszystko spokojnie podążało własnym kursem. Przestań nerwowo wszystko organizować i nie próbuj mieć wszystkiego pod kontrolą. To, po prostu, pokazuje Ci Twój strach przed kreowaniem swojego własnego życia. Buduj piękną przyszłość opartą na Twoim Świadomym „JA”. Życie jest pięknie poukładane. Miłość będzie ku Tobie płynąć, gdy wszystko puścisz i uwierzysz w swoją intuicję – swój wewnętrzny Głos.

Nie pozwalaj – jak to czyniłeś w przeszłości – by życie pisało scenariusz za Ciebie. Bądź reżyserem własnego życia.
Nie chwytaj się kurczowo innych, nie uwieszaj się na nich, bo to tylko przyniesie Ci więcej smutku i żalu.
Nie pozwól, aby emocje i zwątpienie Tobą rządziły, ponieważ w ten sposób wywołujesz swoje cierpienie.

Bądź pewien, że możesz rozpocząć wszystko na nowo. Stworzyć radosną przyszłość. Zasługujesz na to – Ty, jako wartościowa, autonomiczna indywidualność! Tylko w ten sposób zobaczysz, że życie jest warte życia! Teraz pozwól sobie doświadczać wszystkiego co jest przyjemne w życiu! Smutek znika, gdy uznasz siebie, pokochasz siebie.

Cukrzyca dziecka, noworodka

Strach przed własnym samo-rozwojem, strach przed BYCIEM. Niemal chęć nie-istnienia.
Z jednej strony, spinasz się, aby móc zarządzać życiem; z drugiej strony, chcesz się wycofać. Ogromna wrażliwość, która odbiera najsubtelniejsze impulsy ze świata zewnętrznego. Ten świat doświadczasz jest jako zbyt przygniatający (patrz – przygarbione ciało). Przybywasz w środowisko, w którym wiele rzeczy pcha się wprost na Ciebie. Czujesz, że nie możesz tego udźwignąć. Nie masz nad tym najmniejszej kontroli…

Nieokreślone lęki przed „diabłem”, które jakby się Ciebie uczepiły, to wynik Twojego własnego poczucia ciemności i niepewności. Nie rozwiążesz tego uczepiając się rzeczy lub ludzi.

Psychologiczna więź między rodzicami i dzieckiem jest bardzo silna: dobrze by było dla rodziców, aby przeczytali powyższy tekst dot. cukrzycy u dorosłych.

Czasami jeden z rodziców próbuje wyręczyć dziecko w jego własnym życiu. Bierze odpowiedzialność za jego własne życie. Bierze je pod klosz. Rodzicielstwo wymaga, aby nauczyć dziecko stanąć na własnych, małych nóżkach i krok po kroku, w poczuciu bezpieczeństwa pomóc im zbudować wiarę w siebie. Uświadamiaj dziecko jak ważny jest jego własny, Wewnętrzny autorytet – wewnętrzne „JA”. Jego Niezależność, Siła, samo-docenienie i Miłość do samego siebie.

Rozwiązanie:

Ucz dziecko jak ufać naturze: w wesoły, radosny, zabawny sposób pozwól mu zaznajomić się z fizycznością, z ciałem (może kup mu małego pieska?).
Ufność, spokój, pozytywne uczucia, którymi emanują rodzice są najlepszym lekarstwem dla chorego dziecka!

Skup się zauważaniu Miłości, podkreślaniu uczuciowości, świadomości własnej wartości. Nie ma „diabła”, jest tylko projekcja ich lęków, niepokoju, obaw. Studnia smutku, w której człowiek czuje, że tkwi, nie jest studnią!

Stań twardo obiema nogami na ziemi, żyj w tu-i-teraz, nie w wyobrażeniach i ciągłych myślach. Pozwólcie sobie na spontaniczną zabawę, radość…

Życie jest „słodkie” i „bezpieczne”. Miłość przegania strach. Zaufaj swojemu Źródłu, swojemu silnemu wewnętrznemu Autorytetowi. Zaufaj… Puść… i twórz swoje życie samodzielnie. Poczuj swoje Serce i pozwól sobie Kochać.

Treść dla przyjaciół. Jest to moje tłumaczenie „The Key to Self-Liberation” C.Beerlandt

6 komentarzy to “Cukrzyca – wyjaśnienie psychosomatyczne”

 1. NN pisze:

  Co za pranie mózgu!

 2. Clara pisze:

  Czy dla hipoglikemii rozwiązania będą takie same jak dla cukrzycy? Bo jednak objawy somatyczne są inne.

 3. VOCE pisze:

  Prawda w samej esencji!!! Tylko niektorzy niedojrzeli, zeby ja zobaczyc…Jeszcze nie sa gotowi

 4. nero pisze:

  Tak tak, tylko na świecie nie ma ani jednej osoby która by wyszła z cukrzycy typu 1. Gdyby to było takie proste to wszyscy byli by zdrowi.

 5. Bea pisze:

  Proste to nie jest ale czy nie możliwe ,nie wiem.

 6. Bea pisze:

  Nie mówi się głośno o psychosomatyce może stąd niewiedza.

Skomentuj:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.