Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego (opis 1)

Brak równowagi życiowej,przesadna powaga i kontrolowanie wszystkiego dokoła. Skupianie się na negatywnych aspektach rzeczywistości. Osądzanie, opiniowanie, podatność na irytację. Problem z obdarzeniem kogoś zaufaniem. Trzymanie się przestarzałych poglądów i idei. Zawstydzenie, utrata celu, brak jasno określonej drogi życiowej.

Zespół jelita drażliwego (opis 2)

Niepokój. Chcesz się wyczołgać, wypełzać. Czujesz, że nie przynależysz do tego miejsca. To nie miejsce dla Ciebie. Pewnego rodzaju nieśmiałość wobec otoczenia. Uciekasz od pewnych kontaktów, od pewnych relacji.

CZujesz się słabsza od innych. Czujesz się zepchnięta w róg przez grupę lub osobę. Poczucie osamotnienia, opuszczenia. Przez długi czas nie byłaś, tak naprawdę, w swoim ciele. Byłaś nieobecna. Żyłaś jak cień, oczekująca i przestraszona. Masz poczucie, że nie jesteś tak naprawdę na ziemi, człowiekiem. Mimo wszystko, chcesz żyć!

Z jednej trony życie jest dla ciebie ciężkie, nie możesz sobie dłużej z nim poradzić. Inni Cię irytują – „Zostaw mnie!” Z drugiej strony, odczuwasz strach przed byciem sama.

Jesteś pomieszana – przez to, że nie czujesz się w pełni człowiekiem, jesteś nie w pełni uziemiona, masz zbyt małą harmonię i pewność siebie. Pozwalasz sobie i swym życiowym energiom przedostać się jedynie w zrywach (w szarpany sposób, w nierównym tempie).

Chwytasz się kurczowo, sztywno, pełna niepokoju, jak małe dziecko ręki swojego ojca. Czujesz się mała i szukasz schronienia poza sobą. Boisz się, żyć swoim „Ja”.

ROZWIĄZANIE:
Ukochaj wewnętrzne dziecko w sobie. Poznaj siebie. Naucz się być delikatna, w poczuciu bezpieczeństwa. Bądź świadoma swojej nieskończoności. Zintegruj w sobie żywioły światła-ziemi-wody-odnia. Stań się w pełni Istotą Ludzką, świadoma, żyjąca w tu i teraz. Zaufaj w pełni swojemu głębokiemu „Ja”. Pozwól swym energiom i emocjom płynąć swobodnie. Nie hamuj się, puść wszystko. Miej odwagę oddać się spokojnie w kontaktach z ludźmi, bez strachu. Nie umieszczaj się z boku, nie odsuwaj się w poczuciu niższości.

Odpocznij. Zaufaj Sobie, swojemu „Ja”.

2 komentarze to “Zespół jelita drażliwego”

  1. eporady pisze:

    Należy trzymać się diety a wszystko będzie ok. Jak to zrobić? Sprawdźcie ćwiczenia na brzuch.

  2. Anastazja pisze:

    Właśnie trafiłam na Twoją stronę. Widać, że znasz się na rzeczy i wiesz o czym piszesz. Pozdrawiam ;)

Skomentuj:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.