Żylaki

Żylaki

Żylaki

„Żylaki są konsekwencją zesztywniałej i skurczonej postawy duchowej, stężenia w jakimś konkretnym punkcie widzenia, braku elastyczności i siły naprężającej. Osobie mającej żylaki brakuje radości, ponieważ nie przyjęła jakiegoś zadania lub odrzuciła jakąś sytuację w życiu. Wynikiem tego jest zwiotczenie zastawek żylnych i zatory w przepływie krwi. Chory jest przeciążony nielubianymi przez siebie czynnościami i obowiązkami lub rozczarowany życiem, co prowadzi do wewnętrznej ciężkości i pesymizmu. Żylaki mają na celu uświadomienie tej osobie jej błędnej postawy.

Rozwiązanie = przede wszystkim nie unikaj danej sytuacji, lecz zaakceptuj ją jako daną i zacznij odpowiednio z nią postępować. Należy przez to rozumieć zaakceptowanie swoich reakcji, rozluźnienie się, spokojne znalezienie rozwiązania i doprowadzenie do jego realizacji. Najczęściej potrzeba tylko zmiany własnego wewnętrznego nastawienia.”

„Osoba, która ma żylaki pragnie mieć więcej wolnego czasu, ale nie wie jak to zrobić. Lubi podejmować wiele zadań, mimo że wie, że są one trudne. Ma dużo zmartwień, które są przyczyną niewywiązywania się z radością z podjętych zadań. Możliwe, że zmusza się do akceptowania zadań, których nie znosi.

Jeśli przez żylaki masz poczucie, że ciążą ci nogi, to ciąży ci życie. Najwyższy czas, abyś przestał uważać, że w życiu wiele należy robić, znosić, mówić, itp. Od czasu do czasu możesz przecież pozwolić sobie na odpoczynek i wcale nie będzie to świadczyć o tym, że jesteś gorszy. Głos, który popycha cię do nowych zadań nie jest głosem twojego serca. Pozwól dać się pokierować sercu, które zna twoje potrzeby. Wybieraj to, co chcesz i to, co lubisz. ”

„Żylaki to trwanie w znienawidzonej sytuacji. Zniechęcenie. Poczucie przepracowania i nadmiernego obciążenia. ”

„Żylaki to stadium rekonwalescencji po konflikcie opuszczenia, porzucenia, samotności.
Reprezentuje konflikt biologiczny w aspekcie żeńskim. Głównie u kobiet, u niektórych leworęcznych mężczyzn i u innych mężczyzn, którzy mają dominujący aspekt żeński.
Żylaki powstają często, gdy osoba jest zmuszona do pozostania w łóżku, gdy dalsze wykonywanie sportów jest niemożliwe.

Inne przykłady – kobieta została gwałcona, zaszła w ciążę i dokonuje aborcji. Jej organizm tworzy żylaki, ponieważ ciężar „został z niej zdjęty”.”

„Żylaki są związane z osłabieniem tkanki łącznej (mezenchymy), która wiąże poszczególne komórki, daje im oparcie. Tkanka łączna jest słaba u ludzi, którzy mają niedostateczne oparcie, tendencję do uległości i niedobór wewnętrznego wigoru. Tych ludzi z reguły jest łatwo zranić i są trochę pamiętliwi. W ciele ta tkanka ujawnia się w postaci siniaków, które u tych ludzi powstają natychmiast przy małym uderzeniu.

Żylaki pokazują silne odniesienie do ziemi danego człowieka i są wyrazem określonej ociężałości i ospałości. Brakuje mu wigoru i elastyczności.
Przepływ krwi zakłada zdolność do zmiany. W stopniu w jakim wzbrania się przed zmienianiem się, manifestują się w ciele symptomy, które tutaj także ograniczają i blokują to, co płynie. Jeżeli człowiek w swojej świadomości będzie ociężały i jego poglądy zakrzepną w sztywne opinie, wkrótce w ciele zakrzepnie też to, co powinno być płynne. Gdy jest się przykutym do łóżka, wzrasta możliwość powstania zakrzepów. „Wszystko płynie” powiedział Heraklit. W formie bytu życie manifestuje się jako ruch i zmiana. Każda próba trzymania się tylko jednego bieguna prowadzi ostatecznie do stagnacji i śmierci. To, co niezmienne i wieczne znajduje się po drugiej stronie polaryzacji. Aby się tam przedostać, należy zawierzyć zmianom.”

„Żylaki to również problemy z przyjmowaniem miłości od innych. Blokowanie zdolności do samorozwoju. Stagnacja, lęk, bezradność, brak oparcia. Poczucie uwięzienia, bez możliwości ucieczki. Obawa, że nic nie działa, nic się nie udaje, nie ma żadnych szans. Poczucie, że żyje się w kłamstwie. Poczucie niewykorzystywania własnego potencjału. Zbyt wiele nacisków z różnych stron, stres i nadmierna odpowiedzialność. Noszenie w sobie tak wielkich obciążeń, że nogi nie dają rady ich dłużej dźwigać. Rozczarowanie, zwłaszcza z powodu życia zawodowego. ”

A co na to filozofia wschodu?

za nogi odpowiedzialna jest pierwsza czakra (podstawy). Pierwsza czakra to Twoje bezpieczeństwo fizyczne. Jeśli czujesz, że Twoje bezpieczeństwo jest zagrożone (np. w aspekcie materialnym), to pierwsza czakra jest osłabiona, a wraz z nią wszystko co jest fizyczne z nią powiązane, a więc – dolna część ciała, w tym i nogi.

Nogi – odpowiedzialne są za wykonanie ruchu. Za drogę naprzód. Za Twoją przyszłość. Jeżeli masz żylaki na nogach, prawdopodobnie wiąże się to z Twoim ruchem naprzód, z Twoją przyszłością, z wykonaniem ruchu.

4 komentarze to “Żylaki”

  1. Jestem pewna, ze jeszcze wiele razy odwiedze tego stronaa, bo znajduje sie na nim, z tego, co zdazylam zauwazyc, wiele ciekawych wpisow. Dziekuje za czas, jaki autor musial poswiecic na napisanie i dodanie tych wartosciowych tekstow.

  2. Monika pisze:

    Dziękuję za te informacje, dają do myślenia :-)

  3. Anonim pisze:

    Czy żylaki to proces odwracalny, czy znikną po rozwiązaniu konfliktu?

  4. Aga pisze:

    Czy po rozwiązaniu konfliktu żylaki znikną?

Skomentuj:

Twój adres email nie zostanie opublikowany.